V petek je na OŠ Jurija Dalmatina Krško potekal tehniški dan z zelo zanimivimi temami. Že sam naslov tehniškega dne je pritegnil pozornost  večine sedmošolcev in vsi so že komaj čakali na pričetek. Eden izmed sklopov tehniškega dne je bila tudi ura programiranja, kjer so se učenci učili osnove algoritmov, logičnega razmišljanja in osnove programskega jezika. Uro programiranja sta izvedla učenca 3. letnika Šolskega centra Krško – Sevnica,  smer računalništvo. Kaj je  programiranje sta jim prikazala s pomočjo mikrokontrolerja Micro:bit. Tako so lahko učenci svoje programe dejansko tudi izvedli in njihovo delovanje opazovali na mikrokontrolerju. Srednješolca sta našim učencem mikrokontroler tudi predstavila, prikazala veliko načinov upravljanja ter pokazala kako se z njim učijo in ga razvijajo na njihovi srednji šoli. Učencem je bil mikrokontroler včeč. Ura igranja z njim je bila premalo, zato sta srednješolca pokazala, kako lahko učenci nadaljujejo z učenjem programiranja Micro:bita tudi doma s pomočjo Micro:bit simulatorja.