Učenci 5. c razreda smo se danes zbrali v šoli. Tam smo najprej narisali skico gugalnice, ki jo bomo izdelali. Nato smo se pripravili na odhod k ribniku. V tišini smo šli ven in se odpravili na pot. Ko smo prišli do ribnika, smo najprej nahranili račke s kruhom ter se odpravili naprej do trim steze. Ob ribniku smo opazovali želve, žabe, račke.

Ko smo prišli do gozdička, smo izbrali primeren prostor za delo. Samostojno smo izdelali gugalnice iz naravnih materialov. Pospravili smo prostor, kjer smo delali. Nato nam je učiteljica ocenila izdelek, ki je moral biti funkcionalen, estetski … Morali smo tudi poimenovati sestavne dele gugalnice. Vsi smo bili zelo uspešni pri delu in dobili odlične ocene.

Nato smo pojedli malico ter se na trim stezi igrali poljubne igre – igrali smo se z žogo, igrali smo se skrivalnice, telovadili, se gugali …

Potem smo se odpravili nazaj v šolo, kjer smo zapisali vtise s tehniškega dne in pred odhodom domov še pojedli kosilo.

Pia Godler, 5. c