V soboto, 10. 3. 2018, je bil v Planici organiziran 22. Pokljuški maraton.

Na osnovni šoli smo se odločili, da v letošnjem letu ponudimo brezplačno udeležbo na prireditvi učencem, ki obiskujejo neobvezno izbirno vsebino – šport in učencem četrtih razredov, katerim smo na vsakoletnem tečaju teka na smučeh zaradi pomanjkanja snega, ponudili drugačne športne vsebine.

Na maraton se je prijavilo 65 udeležencev, med katerimi je bilo največ  učencev. Prisotni pa so bili tudi starši in drugi ljubitelji planin.

Ker je bilo največ  tekaških začetnikov, sva z učiteljico Nino Trantura med tekom tudi učila klasično tehniko teka na smučeh, ki so jo v večini zelo hitro obvladali, in ob prihodu v cilj so dvokilometerski krog še enkrat pretekli. Sledil je ogled skakalnic, na katerih so v tem času trenirali mladi smučarski skakalci.

Ob koncu smo na podelitvi najbolj množičnih šol izvedeli, da smo v Planici po številu obiskovalcev osvojili drugo mesto, in hkrati osvojili tudi čudovit pokal.

Vtisi učencev so bili zelo dobri in naslednje leto, ko bo ta prireditev zopet na Pokljuki, pričakujem zelo dober obisk.

Anton Zakšek