Učenci skupine PB10 so letos sodelovali v e Twinning projektu My place in the sun. Ker je letos Evropsko leto kulturne dediščine, smo raziskovali naš kraj. Najprej so učenci spoznali, kakšno je bilo  Krško nekoč. Pri tem nam je pomagala Lija, ki je prinesla knjigo o zgodovini Krškega. Nato smo raziskovali, katere ustanove, spomenike … imamo danes v Krškem. Večino teh otroci poznajo, so pa tudi takšne, za katere niso vedeli, da jih imamo v našem kraju. O njih smo se pogovarjali in jih risali. Nato so premišljevali, kaj si želijo, da bi imeli v Krškem.

Mija Krulc si želi rastlinski park, ker ima rada naravo.

Rinor bi bil vesel, če bi imeli še kakšno lepo fontano, ker te polepšajo kraj.

Ožbe bi bil navdušen, če bi imeli luna park.

Živa, ki rada pleše, si želi baletno šolo.

Eva Urbanica ima srčno rada živali in bi bila vesela živalskega vrta.

Lija, Luna, Mija in Vita so si zaželele kotalkališče, ker se s prijatelji pogosto kotalkajo. Če bi imeli kotalkališče v Krškem, bi lahko plesali na kotalkah tudi po deževnem vremenu, pozimi ter zvečer med počitnicami.

Oskar, ki je navdušeni športnik, si želi veliko telovadnico, z dvigalom.

Iva je neustrašna in si želi hišo strahov, saj obožuje grozljivke. Tam bi hodila z mamo, s sestro in prijateljicami.

Zanimive želje, kaj ne?

Otroci imajo radi svoj kraj. Povedali so tudi, zakaj!

Krško imamo radi, ker imamo tukaj veliko prijateljev,

ker je tukaj naš dom,

ker je tukaj veliko otrok in se lahko igramo z njimi,

ker  imamo lepo šolo, v kateri se lahko učimo in dobivamo znanje,

ker imamo v Spodnjem Starem Gradu igrišče za piknike,

ker lahko kolesarimo,

ker se lahko sprehajamo ob Savi,

ker prodajajo dober sladoled,

ker je tukaj kino, ki je zelo lep,

ker imamo super knjižnico …

Naš kraj, njegovo zgodovino in sedanjost smo predstavili našim prijateljem iz več evropskih držav, ki sodelujejo z nami v projektu. Od njih smo spoznali zgodbe njihovih držav.

Vsi se strinjamo, da je kulturna dediščina neprecenljiva in da zahvaljujoč njej, danes  živimo v čudovitih mestih.  Upamo, da bomo vsi skupaj ohranjali prave vrednote!

Svetlana Jović