V torek, 30. 3., smo se jaz in Andrej Preskar ter mentorici Barbara Lapuh ter Marija Meh udeležili prav posebnega zoom srečanja, ki so se ga udeležili tudi ostali predstavniki šolskega parlamenta in njihovi mentorji iz ostalih šol v naši občini in občini Kostanjevica na Krki. Prisotna sta bila tudi župana Krškega in Kostanjevice na Krki in seveda g. Uroš Brezovšek, ki je vse skupaj vodil. Srečanje se je začelo ob 10:00 in trajalo do 12:00. Najprej sva si z Andrejem pripravila zapiske in se pripravila. Ko se je zoom začel, sva bila prva na vrsti prav midva in učenci iz osnovne šole Podbočje. Vsak je zagovarjal svojo temo, ki jo je izžrebal. Naša šola ni zmagala, a se mi zdi, da sva z Andrejev svojo temo kar dobro zagovarjala. Nato so se predstavile še ostale šole, mi pa smo jih poslušali in oddali svoj glas. Zmagala je osnovna šola Podbočje. Ko se je vse končalo, smo se še pogovorili in povedali svoja mnenja in sam vtis o srečanju.

Tinkara Hočevar, 9. c