V petek, 17. 5. 2019, smo se  učenci 5. č razreda odločili podpreti čistilno akcijo, ki je bila pobuda ekokoordinatoric na naši šoli. Povabili smo skupino učencev 4. razreda iz OŠ Mihajla Rostoharja z njihovo učiteljico Ireno, da se nam pridružijo in da s skupnimi močmi poskrbimo za urejenost šolskega okoliša. Z veseljem so sprejeli povabilo in se nam pridružili. Čistilno akcijo smo pričeli pri naši šoli, nato se odpravili v park Jurija Dalmatina in nadaljevali pot do ribnika. Nabrali smo kar nekaj vrečk smeti. Dogodek smo popestrili tudi z igro pri ribniku, kjer so nas dočakale race in racmani s svojimi mladički. Preživeli smo prijetne dopoldanske urice in naredili nekaj koristnega za naš kraj.

Učenci 5. č razreda