V ponedeljek, 9. 10. 2018, smo se učenci 7. č razreda odpravili v Valvasorjevo knjižnico, kjer so nam pripovedovali o prednostih branja ter lastnostih knjige.

Ob 7.30 smo se zbrali pred vhodom v šolo. Ko smo vsi prišli, smo se počasi odpravili do knjižnice, kjer so knjige za mlade. Ob prihodu smo se takoj odpravili v Splošno knjižnico, kjer je gradivo za starejše občane Krškega. Ko smo prispeli, smo se slekli ter se udobno namestili v knjižno dnevno sobo, kjer smo se pogovorili o branju ter knjigah. Knjižničarka nas je povprašala o knjigah, nato pa nas je naučila, kako hitro poiskati želeno knjigo. Po »preizkušnji« nas je odpeljala do dela knjižnice, kjer so shranjene knjige stare od 200 do 600 let. Potem smo si ogledali oddelek  z našo zgodovino Speedwaya. Po končanem ogledu smo prejeli knjigo z naslovom – Avtobus ob treh, pisateljice Nataše Konc Lorenzutti, ter izpolnili anketo. Odpravili smo se nazaj v šolo, pojedli malico ter nadaljevali s poukom po urniku.

Zala Kac, 7. č