V ponedeljek smo se učenci 9. razredov zbrali pred šolo ter se skupaj odpravili na tehniški dan v Šolski center Krško – Sevnica. Tam so nam pripravili prav poseben program. Seznanili so nas o neprijetnih dogodkih, ki se lahko zgodijo v prometu vsem nam, ki smo vanj vključeni. Podučili so nas, kako pomembno je spremljati dogajanje v prometu ter biti pozoren na vse morebitne dejavnike, ki lahko ogrozijo našo varnost. Med nami je bil tudi poseben gost, ki nam je predstavil, kako njegovo življenje poteka po travmatični prometni nesreči, za katero povzročitelj ni hotel odgovarjati. Predavanju je sledila simulacija vožnje pod vplivom alkohola, in sicer s prav posebnimi očali, s katerimi smo lahko gledali iz  perspektive opitega človeka. Preizkusili smo se lahko tudi v situaciji prevrnjenega vozila ter si ogledali gasilsko in reševalno vozilo. Pohvalili so se tudi z velikim uspehom njihovih dijakov, ki so izdelali vozilo z mehanizmom, ki deluje s pomočjo sončnih celic. Dan smo zaključili s spoznanjem, da smo tudi sami pomembni  in odgovorni udeleženci  v prometu in da se moramo v prometu primerno vesti.

Nina Kelhar, 9. c

V ponedeljek smo imeli devetošolci tehnični dan. Ta je potekal v Šolskem centru Krško. Najprej sta nas pozdravila  ravnatelj in  podžupanja občine Krško. Nato pa nam je začel predavati g. Robert Štaba, ki nam je zaupal tragično zgodbo o svoji hčerki, ki je po čudežu preživela hudo prometno nesrečo. Ustanovil je organizacijo Zavod varna pot in nas poučil o varni vožnji. Učenci občine Krško in Kostanjevica na Krki smo se nato razdelili v 3 skupine in se razporedili po delavnicah. V prvi smo lahko preizkusili, kako vidijo ljudje pod vplivom alkohola s pomočjo posebnih očal, lahko smo poizkusili napravo, ki nam pokaže, kako je, ko se avto prevrne. Videli smo tudi napravo imenovano ˝Zaletalček˝ ter tehnice, ki so izračunale, kolikšno težo bi ob trku imeli pri določeni hitrosti. V drugi delavnici smo si ogledali gasilsko in reševalno vozilo, v tretji pa smo se poučili o vožnji motorja in o posebnem solarnem vozilu. Za seboj imamo zelo poučen dan.

Taja Kukavica, 9. b