V petek, 17. 1., smo v 5. č uro slovenščine namenili projektu Teden pisanja z roko. Učenci so narisali obrise svojih dlani in vanje napisali, zakaj radi pišejo z roko. In kaj so napisali:

Rad/a pišem z rokom, ker me pisanje sprošča,

… ker občudujem, kaj moja roka zmore.

… ker so mi všeč različne vrste pisave.

… ker si tako bolje zapomnim snov …

K sodelovanju v projekt smo povabili tudi starše, ki so se povabilu odzvali. Napisali so, da radi pišejo z roko, ker so sporočila tako napisana bolj osebna; ker napisano ostane za zmeraj; ker besede, ki jih pišemo, sprostijo dušo in telo. Tudi tokrat nismo pozabili na naše drugošolce in smo jih povabili, da tudi oni napišejo, zakaj radi pišejo z roko. Srečali smo se z našim 2. č na igrišču, kjer smo si izmenjali obrise dlani in prebirali, kaj je kdo napisal. Drugošolci radi pišejo z roko, ker lahko napišejo pismo dedku Mrazu in Božičku; ker s pisanjem razvijajo možgane, ker radi ustvarjajo …  Seveda smo nekaj časa namenili tudi igri in sprostitvi.

Pišite z roko, ker … je za to veliko razlogov!!!

Učenci 5. č in učiteljica Svetlana