V soboto je naš planet praznoval, zato smo se v petek, 21. aprila,  učenci 2 .a razreda odločili, da bomo poskrbeli za čistejše dvorišče naše šole.  V sklopu pouka smo se pogovarjali o odpadkih, onesnaževanju in odlaganju smeti.  Pogovarjali smo se tudi o tem, kaj bi mi lahko naredili za manjšo  količino odpadkov. Ugotovili smo, da smo za urejenost in čistočo naše šole in njene okolice odgovorni prav vsi. Zunaj nas je že  čakal sonček in tudi veter se je ta dan umiril. Razdelili smo zaščitne rokavice, vrečke za smeti in metle. Začeli smo z akcijo. Nekateri smo pometali, drugi so pobirali smeti. Otroci so pri čistilni akciji neizmerno uživali in so že spraševali, kdaj bomo zopet imeli čistilno akcijo.

Valerija Zierer Maver, razredničarka 2. a