V 5. č razredu smo se odločili, da v aprilu največ časa namenimo skrbi za sebe in okolje. Prvi aprilski dan, dan heca, smo tako tudi začeli – malo smo se nahecali. Najprej sta Patrik in Tayra poklicala  pomočnico ravnateljice, gospo Urško Breznikar, da pride v razred, ker smo se med seboj skregali in stepli.  Bila sta tako prepričljiva, da jima je verjela. Ko je vstopila v razred, je videla prevrnjene stole, mi smo ležali na tleh, učiteljica pa je nemočna stala pred tablo. Za trenutek je gospa Urška obstala zaskrbljena, a smo takoj zaklicali, da je 1. april. Res smo se pokazali kot odlični igralci in se potem vsi dodobra nasmejali. Saj je smeh pol zdravja – tako vsaj pravijo in mi jim verjamemo. Nahecali smo tudi učitelja plavanja, Andreja Škafarja, saj smo ga prepričali, da nihče nima plavalne opreme. In smo bili prepričljivi, da nam je verjel.  Razredničarko smo nahecali tako, da smo rekli, da nihče nima naloge. A tudi ona nam ni ostala dolžna. Pisali smo nenapovedano ocenjevanje, celo uro. Ni nam bilo vseeno. A ko je učiteljica povedala, da gre za hec, nam je vsem odleglo. Ja, april smo pričeli sproščeno in v pozitivnem vzdušju in smo tako tudi nadaljevali cel mesec. Veliko časa smo preživeli zunaj, kjer smo se učili in tudi igrali. Uspešno smo opravili kolesarski izpit. Skrbeli smo tudi za dobre medgeneracijske odnose. Z učenci 2. a razreda smo imeli skupno velikonočno delavnico. Izdelovali smo velikonočne košarice. S 3. č razredom smo imeli skupno uro športa in se igrali med dvema ognjema. Z velikonočnimi voščilnicami smo zaželeli prijetne praznike vsem, s katerimi v letošnjem šolskem letu sodelujemo. Ker je vrlina meseca tudi skrb za okolje, smo imeli v petek, 15. 4., pouk ob ribniku. V gozdičku ob ribniku smo v skupinah »zgradili« bivališča po zgledu naših prednikov. Tako smo podkrepili znanje o prazgodovini in naših prednikih. Vse skupine so odlično opravile svoje delo. Pokazali smo, da je timsko delo vedno zmagovalno. Ostalo nam je še nekaj časa, da nahranimo račke in ribe, zveste prebivalce ribnika. Občudovali smo želve in kače ob ribniku. Na trim stezi smo se poigrali, raziskovali živali v potočku, se naužili svežega zraka in navdušeni odšli v šolo in nato domov, da z družino preživimo praznične dni. »Ljudje pravijo, da jim je mar, toda to ne pomeni veliko, dokler tega ne dokažejo!« Nam je mar in to tudi dokazujemo!!!

Učenci 5. č razreda