V četrtek, 24. 9., je na trim stezi pri ribniku Resa potekal šolski kros za učence razredne stopnje. Najprej so na prizorišče tekmovanja prišli učenci 4. in 5. razredov. Po končanem ogledu proge je sledilo ogrevanje in pa tekmovalni del. Videli smo kar nekaj zanimivih dvobojev za najvišja mesta. Svoje so dodali tudi navijači, ki so glasno spodbujali svoje favorite. Nekaterim je zaradi zgodnje ure malo ponagajala rosa. Videli smo tudi kakšen zdrs oziroma padec, vendar k sreči nič hujšega. Za njimi pa so prišli še naši najmlajši učenci iz 1. triade. Tudi oni so si najprej ogledali progo, se temeljito ogreli in nestrpno čakali na štart. Ob glasni spodbudi učiteljic in sošolcev smo bili priča zanimivim tekom. Najboljši tekači bodo zastopali našo šolo na občinskem krosu, ki je načrtovan, 15. 10. 2020 na isti lokaciji.

Peter Toporišič