V soboto, 13. 4. 2019, smo se učenci, ki smo dosegli dovolj točk na šolskem tekmovanju iz matematike, udeležili državnega tekmovanja. Priprave na tekmovanje  so bile zahtevne. Na predurah smo med poukom in po pouku veliko vadili. Morali smo predelati tudi snov, katere še nismo obravnavali. Tudi doma smo veliko vadili, da bi bili čim bolj pripravljeni! Državno tekmovanje je bilo na OŠ XIV. divizije Senovo. Tja smo se odpeljali s šolskim kombijem. Na šoli so pripravili krajši kulturni program. Nato so nam učitelji zaželeli srečo in smo odšli v učilnice, kjer smo dobili tekmovalne pole. Vsi tekmovalci smo bili malce živčni. Po končanem tekmovanju smo dobili kosilo. Med seboj smo si izmenjali vtise o dosežkih. Nato smo se odpravili domov. Nestrpno smo pričakovali rezultate. Najprej so bili objavljeni neuradni rezultati, iz katerih smo izvedeli, kaj smo naredili prav in česa ne. Imel sem malo napak, zato sem upal, da bom prejel zlato priznanje. Nato sem mučno čakal na uradno razglasitev rezultatov. Po enem tednu so bili rezultati  objavljeni.

Prav vsi tekmovalci iz naše šole smo dobili priznanja. Ti učenci pa so:

Jan Urbanč, 5. a (mentorica Helena Drakulič);

Bor Gelb, 7. a, Jaka Cerjak, 7. b, Jaka Pompe (mentorica Razija Kurspahić);

Nastja Obradović, 8. b (mentor Bojan Mesarić) in

David Planinc, 9. b ter Urška Vehovar, 9. c (mentorica Stojanka Grilc) so dobili srebrna priznanja;

Samo Škrabar, 8. a (mentor Bojan Mesarić) in

Patrik Planinc, 5. č (mentorica Svetlana Jović) sva dobila zlati priznanji.

Vsi, tako učenci kot naši mentorji, smo zelo ponosni na izjemne dosežke.

Vesel sem, da bom med najbolj uspešnimi matematiki, fiziki in astronomi na srečanju Bistroumni 2019, v Cankarjevem domu v Gallusovi dvorani.

Patrik Planinc, 5. č