V petek , 5. 2. 2016,  so učenci nižje stopnje pouk začeli  pouk ob zvokih slovenske himne v telovadnici. Čez celotno prireditev, skozi katero sta nas popeljali Nika in Maja, smo izvedeli veliko novega o našem največjem slovenskem pesniku, Francetu Prešernu. Tretješolci so nam prebrali nekaj njegovih najbolj znanih pesmi, program pa so popestrili še šestošolci, ki so zaigrali utrinek iz njegovega življenja. Nekaj besed nam je namenila tudi gospa pomočnica ravnateljice, Urška Breznikar, ki je svoj govor zaključila s hudomušno pesmico o kulturi. In ker brez jezika ni kulture, so nam za konec učenci zapeli še pesem Mojster Jaka v štirih jezikih. Po končani prireditvi pa nas je Doktor Figfig posladkal s suhimi figami.

Učenci višje stopnje smo imeli proslavo kulturnega dne v Kulturnem domu Krško, kjer smo,  tako kot se spodobi, začeli s slovensko himno, nato pa nam je gospa Damjana Mlakar namenila nekaj uvodnih besed o kulturnem prazniku in kulturi. Nato smo se vsi skupaj udobno namestili in si ogledali animirani film Pesem morja, kjer smo se naučili, kako pomembno je, da si zaupamo.

Tjaša Hostar, 9. a