V ponedeljek, 5. februarja, je na naši šoli potekalo šolsko tekmovanje iz Glasbene olimpiade. Tekmovanje je potekalo iz treh delov, in sicer 1. pisnega testa, v katerem smo morali uporabiti znanje iz glasbene umetnosti, poslušanja zvočnih primerov in literature, povzete iz revije Glasna, 2. dela, v katerem smo odpeli izbrano skladbo ter 3. dela, v katerem smo odpeli in odigrali svojo lastno avtorsko skladbo.  Tekmovanje ni bilo zelo težko, je pa bila prisotna tudi trema, saj so tekmovanje  ocenjevale glasbenice z izkušnjami in glasbeno izobrazbo. Na koncu so nam dodelile še ocene in nam svetovale, na katerih področjih se naj še izboljšamo. Vesela sem, da sem se udeležila tega tekmovanja in s tem pridobila tudi veliko novega glasbenega znanja.

Lana Žnideršič, 9. b