V petek smo se učenci 9. a in 9. c zbrali na dvorišču šole in se odpravili na železniško postajo. Nato smo pot do Celja nadaljevali z vlakom. Tam si je polovica učencev ogledala mesto in se poučila o pisateljici Almi Karlin, medtem pa je druga polovica učencev spoznavala »mesto pod mestom« in se poučila o njegovi zgodovini. Po končanem ogledu smo imeli eno uro prostega časa za sprehajanje in nakupovanje po Celju. Ob pol dveh smo se z vlakom odpravili nazaj v Krško. Kulturni dan je bil zelo zanimiv, poučen in zabaven.

Luna Malus, 9. c

V torek, 11. 10. 2022, smo se z učenci 9. č in 9. b razreda zbrali pred šolo okoli 7.40 ure in se odpravili proti železniški postaji. Tam smo počakali vlak in se odpravili v Celje. Ko smo prispeli v Celje, smo se odpravili proti Pokrajinskemu muzeju Celje, kjer smo pojedli malico. Kmalu je prišla vodička, ki nas je popeljala po zanimivem muzeju. V muzeju smo bili okoli 30 minut. Po ogledu muzeja pa smo se odpravili še na razstavo Alme Karlin. Kasneje smo odšli še do cerkve in železniške postaje, na katero se je Alma Karlin vrnila po osmih letih, ki jih je potrebovala za krog okoli sveta. Ko smo prehodili Almino pot, smo rešili še delovni list. Veliko novega smo se naučili o njej. Za konec pa smo imeli še eno uro prostega časa, ki smo ga izkoristili za kakšen topel obrok. Na vlak smo se odpravili okoli 13:30 ure in se okoli 15 minut do treh popoldne vrnili v Krško, kjer smo se razšli in odšli domov. Kulturni dan mi je bil na splošno všeč in bi ga z veseljem ponovil.

Jan Mlakar, 9. č