V torek, 7. 5. 2019, je na naši šoli potekalo področno plesno tekmovanje v okviru Šolskega plesnega festivala. Izvedli smo ga v sodelovanju s Plesno zvezo Slovenije in Plesnim klubom Lukec. Udeležili so se ga plesalci in plesalke s štirinajstih različnih šol Dolenjske, Posavja in Zasavja. Vse zbrane je pozdravila ravnateljica Valentina Gerjevič. Nastopajoči so tekmovali v posamičnih plesih (hip hop, pop, latino), plesni produkciji, standardnih in latinsko-ameriških plesih. Tekmovanje je potekalo v dveh starostnih kategorijah – mlajši učenci (4. do 6. razred) in starejši (7. do 9. razred). Našo šolo je zastopalo 11 učenk in 1 učenec, in sicer Klara Katič, Anej Jurečič, Tinkara Kranjčevič, Tara Rusič, Anida Liugaxhija, Hana Podgoršek, Nastja Obradovič, Vanja Vučajnk, Maša Rožman, Tina Kuselj, Larisa Kocjan in Rijana Mavrek. Pomerili so se v posamičnih plesih. Plesali so hip hop, pop in latino. Rezultati so šteli tudi za skupinsko uvrstitev. Tako mlajši kot starejši učenci/učenke naše šole so se skupinsko uvrstili med tri najboljše plesne ekipe. Mlajši učenci so osvojili 2., starejši pa 3. mesto.  Med mlajšimi posamezniki se je na zmagovalni oder uvrstil učenec Anej Jurečič, starejši učenki Tina Kuselj in Rijana Mavrek pa sta se uvrstili na državno tekmovanje, ki bo 3. junija na Osnovni šoli Polhov Gradec.

Mentorica: Maja Arnšek