Skoči na glavno vsebino

V sredo, 8. 6. 2016, je v Kopru potekalo posamično državno tekmovanje v atletiki. Po prihodu na tekmovališče so športniki in športnice začeli z ogrevanjem in kmalu za tem s tekmovanjem. Gregor je ves čas tekmovanja deloval zelo umirjeno in zbrano. Vsak skok je bil boljši in višji od prejšnjega, ustavil se je pri 183 centimetrih in postal državni prvak.
Gregorju iskreno čestitamo!

Lina Buršič, 9. c

2016-06-08 13.56.47

Začetek uspešne sezone se je za športnike in športnice naše šole pričel s trdnim delom, pridnostjo, treningi ter z željo po uspehu. Kmalu smo se začeli približevati dvema preizkušnjama  – občinskemu in področnemu tekmovanju. Dobri rezultati so nam dali energijo, da smo zmogli tudi napore državnega tekmovanja, ki je letos potekalo v Kopru. Kljub močni konkurenci in nervozi so vsi uspešno opravili s preizkušnjo in dokazali, da so sposobni tekmovati na tako velikem tekmovanju. Med mlajšimi učenci je šolo zastopal Benjamin Golja v metu vorteksa in zasedel 10. mesto. Pri mlajših učenkah je v teku na 300 metrov tekmovala Dagmar Marija Dular in osvojila 5. mesto. V skoku v višino sta nas pri starejših učencih zastopala Gregor Glas, ki je dosegel 1. mesto, ter Jernej Selak, ki je osvojil 15. Peter Šiško si je z metom vorteksa priboril 15. mesto. Gregor Glas, Zoran Igor Dular, Peter Šiško in Gal Lupšina so si v štafeti pritekli bronasto kolajno. Edis Sinanovič, Tadej Skrbinek, Jernej Selak in David Rožac so končali na 12. mestu. Starejše učenke je v skoku v višino zastopala Tjaša Hostar in osvojila je 7. mesto. Teja Strle si je v skoku v daljino priskakala 10. mesto. Teja Strle, Tjaša Hostar, Dagmar Marija Dular in Lucija Šerbec so v štafeti osvojile 12. mesto. Atletska sezona je zaključena, devetošolke in devetošolci odhajajo, pred nami pa so dolge počitnice.
Atletskim prijateljem in prijateljicam želiva vse lepo na novih poteh.