V ponedeljek, 9. 5. 2016, se je 11 učencev naše šole pridružilo dijakom Gimnazije Krško na potepu po Krakovskem gozdu. Razdelili smo se v skupine po pet učencev. Prejeli smo zemljevide z vrisano potjo in kompase. Skupaj smo iz Krškega odkolesarili do Krakovskega gozda. Skupine so se na gozdne orientacijske poti odpravile s štiri minutnim zamikom. Naloge, ki smo jih učenci opravljali, so preizkusile našo izvirnost. Člani skupine smo se morali postaviti v zahtevano črko in to fotografirati. Pot po gozdu je bila zanimiva, izogibali smo se vejam, blatu in lužam. Da se v širnem gozdu nismo izgubili, smo morali člani skupine dobro sodelovati, pozorno preučiti zemljevid in tudi močno napeti možgane. Po uspešno opravljenem prvem delu smo se peš podali v predel pragozda. Med krajšim sprehodom smo opazovali lepote narave ter si malo oddahnili. Naslednji postanek je bil pri termalnem vrelcu, ki je urejen v manjše kopališče. Precej blatni, a nasmejanih obrazov smo se odpravili proti Krškemu. Sodelovanje med srednješolci in osnovnošolci je uspelo.  Doživeli smo pravo avanturo.

Lina Buršič, 9. c

Slike.