V torek, 7. maja, smo drugošolci namesto zimskega športnega dne opravili podnebni tek. Naše podnebje se tako spreminja, da sneg zelo redko vidimo in odločili smo se, da s tekom poudarimo pomembnost našega vpliva na okolje. S tekom smo nabirali kilometre, saj je moto podnebnega teka, naj ljudje čim več uporabljamo hojo, tek ali kolo. Za naše okolje smo pretekli skoraj 310 kilometrov ali natančno 309 400 metrov. Naš dan je z zapisom ujel Klemen Novak iz 2. c-razreda:

Najprej smo se srečali v razredu. Potem smo pojedli malico. Sledil je pohod do ribnika. Hoja skozi gozd nas je peljala do trim steze. Tam smo imeli 20 minut časa, da smo pretekli čim več krogov. Jaz sem jih pretekel sedem. Za vsak krog sem dobil odtis zanimive štampiljke. Vrnili smo se nazaj v šolo, kjer smo pojedli sladke jagode. Nato smo odšli na šolsko igrišče, kjer smo skakali v daljino, tekli na 150 metrov, metali vortex ter opravili nekaj vaj za Zlati sonček. Šli smo še na kosilo in v podaljšano bivanje. Športni dan je bil zanimiv, a naporen.

Drugošolci