5. c in 3. b-razred smo v petek, 10. 11., izvedli skupno uro, na kateri smo spregovorili o strpnosti. Prebrali smo zgodbo Čubibubi, ki govori o drugačnosti, nesprejemanju, pomoči … Pogovorili smo se o pomenu sodelovanja in strpnosti. Nato sta petošolec in tretješolec v paru narisala svoje “čubibubije”, jima dala ime, poiskala prebivališče, najljubše stvari ter prijatelje …  Petošolci smo danes čas posvetili prijaznosti – saj je mednarodni dan prijaznosti. Pogledali smo film o dobrih dejanjih in si obljubili, da se bomo ta teden še posebej potrudili in bili prijazni do drugih ter da bomo opazili prijazna dejanja, ki se odvijajo okrog nas. V našem razredu smo pripravili tudi škatlico prijaznih dejanj. Vanjo bomo dali listke, na katere bomo napisali prijazna dejanja, ki smo jih bili deležni od sošolcev. Upamo, da se jih bo zbralo čim več.

»Prijazne besede so kratke in lahkotne, a njihov odmev je neskončen.«

Učenci 5. c-razreda