V mesecu aprilu v 5. c-razredu potekajo različne eko dejavnosti. Prejšnji teden smo se učenci 5. c skupaj s 3. b odpravili na čistilno akcijo od šole do ribnika. Zagnano smo pobirali smeti in bili kar presenečeni, kaj vse smo našli na travnikih, ob cesti, v gozdu, okrog ribnika. Na ribniku smo prisluhnili eko pravljici in jo v šoli tudi ilustrirali. Petošolci smo tudi razmišljali, kako lahko pripomoremo k ohranjanju našega planeta. Svoja razmišljanja smo predstavili z risbami. V ponedeljek, 22. 4., pa smo praznovali dan Zemlje. Zemlji smo zapeli pesmico Vse najboljše, Zemlja … in upihnili svečko ter si zaželeli, da bo naš planet lep, čist in varen. Pri glasbi smo poslušali pesem Zemlja pleše ter v skupinah osmislili plesno koreografijo. Kot bralni izziv v tem mesecu smo brali eko članke, ki smo jih poiskali v revijah, na spletu, knjigah. Pri likovni umetnosti pa smo iz različnega odpadnega materiala ustvarili igre, s katerimi si bomo popestrili šolske odmore. Zagotovo smo vsaj malo doprinesli k ohranjanju našega planeta ter ozaveščanju o njegovi pomembnosti.

Petošolci in učiteljica Svetlana