V četrtek, 18. 1. 2024, smo dan začeli s sestankom in nato zajtrkom. Okoli 9. ure smo se sestali v učilnici, kjer smo si za začetek pogledali dokumentarni film o reki Soči. Po ogledu le-tega smo imeli pouk na prostem – čudoviti svet rastlin in živali. Odšli smo na sprehod, na katerem smo spoznali nekaj drevesnih vrst. Ogledovali smo si tudi različne vrste kač. Nato je sledilo okusno kosilo – primorska jota. Po kosilu pa prosti čas, ki ga imamo vsi radi. Hitro je minil, saj smo se veselili obiska tolminskega muzeja v mestu. Tamkajšnji muzej je zelo lep, v njem pa ogromno vsega, informacij ipd. G. vodiča sta nas vodila skozi zgodovino čez različna obdobja. Res je bilo zanimivo in poučno. Danes je naša zadnja noč v CŠOD Tolmin Soča. Večer bomo zaključili z našim večerom – pripravili smo kar nekaj lepih točk – plesa, petja, zabavnih šal in še kaj. Zelo se veselimo, da pokažemo svojim sošolcem in sovrstnikom naše talente.

Leon Taj Luštek, 7. č

Danes sem bil asistent pri pouku v naravoslovni učilnici. Pomagal sem učiteljici Poloni pri razlagi in nato še pri živalih – poprijel sem jih in dajal v roke svojim sošolcem. Imeli smo »kačona« po imenu Pepi. Eni so se ga samo dotaknili, drugi ga tudi prijeli in celo dali okoli vratu. Ja, zelo smo pogumni. Držal pa sem tudi Kraljevega pitona. Bilo mi je zelo, zelo všeč, ker so kače moja najljubša žival, in ker sem tudi sam nekoč imel doma pitona.

Alen Keber, 7. č