Skoči na glavno vsebino

Zadnja leta je že v navadi, da se učenci OŠ Jurija Dalmatina Krško redno udeležijo tekaškega praznika, s katerim zaključimo atletsko sezono. Učenci se namreč sistematično pripravljajo, da pridobijo čim več tekaške vzdržljivosti in s tem izboljšajo splošno kondicijo. Tudi letos smo učencem na začetku oktobra pripravili maratonski izziv, ki smo ga izpeljali v okviru pouka športa. Vsak učenec se je preizkusil v teku na 2100 m, kar znese natanko eno desetino »malega maratona«. V vsaki generaciji smo izbrali nekaj dobrih tekačev in jih povabili, da se udeležijo velikega dogodka v Ljubljani. Tako je bilo tudi letos in 33 naših učencev je uživalo v družbi tekačev z ostalih osnovnih šol Slovenije. Skupaj je bilo prijavljenih 7600 tekačev v šolskih kategorijah, kar je nov rekord. Očitno se mladi zavedajo koristi, ki jih ta šport ponuja. Tekaško prireditev lahko štejemo za rekreativno prireditev, nemalo tekačev pa si želi pomeriti tudi tekmovalno. Izpostaviti velja rezultat učenke 7. a razreda, Tie Hvala, ki se je prvič zavihtela na zmagovalni oder. Sama trenira tek šele dve leti in vsako leto napreduje. Za las pa se je medalja izmuznila Arieli Kolar, učenki 8. č razreda, ki je osvojila četrto mesto. Vseeno pa je s tem dosežkom zelo zadovoljna. Vse ostale rezultate si lahko ogledate na povezavi: Neuradni rezultati | Volkswagen Ljubljanski maraton (vw-ljubljanskimaraton.si)

Vsem udeležencem čestitamo za pretečeno razdaljo.

Zvonimir Lorenci, vodja ekipe

V soboto, 21. 10. 2023, smo se z ekipo za Ljubljanski maraton z vlakom odpravili v Ljubljano. Vozili smo se približno dve uri. Ko smo prispeli, smo si najprej ogledali progo. Najprej je potekal Lumpi tek, nato so tekli prvošolci, drugošolci, tretješolci … vse do šestega razreda – takrat smo tekli mi. Čeprav je bil tek naporen, smo vsi uživali. Ko smo odtekli, smo počakali, da končajo tudi ostali razredi. Odpravili smo se proti McDonald’su. Komaj čakam naslednji tek.