V torek, 7. 11. 2023, smo se učenci 5. c-razreda peš odpravili v staro mestno jedro v Mestni muzej Krško. Ko smo prispeli, nam je kustosinja razkazala muzej. Najprej nam je predstavila razstavo »Rezi Pirc: življenje družbene delavke«, ki je delovala kot učiteljica in ustanoviteljica Zveze prijateljev mladine Krško ter počitniške skupnosti Bučanje v Nerezinah, kjer vsako leto počitnikuje veliko otrok. Ogledali smo si razstavljene predmete, kot so naprava za razvijanje slik, fotoaparat, fotografije, njene stare knjige in kopalke. Izvedeli smo tudi veliko o Josipini Hočevar, Juriju Dalmatinu, Adamu Bohoriču in Primožu Trubarju, ki so prispevali k razvoju Krškega in slovenskega jezika. Kustosinja nam je iz knjig prebrala nekaj zgodovinskih posebnosti o Bibliji, slovarju, Abecedniku in Katekizmu, različnih ustanovah mesta Krško, o zgodovini Slovenije in Krškega. Za konec smo iz filca sešili dekorativne okraske v obliki srca. V šolo smo se vrnili veseli in polni novega znanja. Bil je zanimiv, poučen in zabaven dan.

Livia Meze, 5. c