V petek, 10.6.2016, smo se učenci 8. in 9. razredov, ki smo v letošnjem šolskem letu dosegli vsaj eno priznanje iz znanja, udeležili nagradne ekskurzije v Ljubljano. Zjutraj smo se zbrali pred šolo in se ob 8.30 odpeljali proti Ljubljani. Prispeli smo približno ob 10.30. Najprej smo odšli v Cankarjev dom, kjer smo se razdelili v dve skupini. Prva si je ogledala predstavo Nikola Tesla – človek prihodnosti. Tam smo izvedeli veliko o življenju in delu Nikole Tesla ter si ogledali njegove eksperimente. Druga si je ogledala Cankarjev dom, nato smo se zamenjali. Po ogledih smo imeli še predstavo Vse gre v pi, kjer nam je Nik z zanimivo in še posebej smešno metodo predstavil prvih 200 – 300 decimalk števila pi. Na koncu nam je še razložil, kako si je lahko zapomnil več kot 3000 decimalk. Te si je zapomnil s posebno grško metodo »Palača spomina«. Po predstavi smo imeli prosto. Okoli 18.00 ure pa smo prispeli v Krško. Ta dan je bil zanimiv, smešen pa tudi poučen. Naučili smo se veliko novega in se imeli lepo, zato nam bo ta dan še dolgo ostal v spominu.

Lea Lukavica, 9. a