Še nekaj dni … in se dogodivščina 5. č razreda konča. Za čas smo se ustavili in se spomnili vsega, kar smo letos skupaj doživeli. 1. septembra smo se prijeli za roke in začeli pisati zgodbo 5. č razreda. Na koncu leta smo ponosni na vrstice naše zgodbe. Veliko prijetnega smo doživeli. Tudi tisto, kar ni bilo obetajoče, smo s strpnostjo in vztrajnostjo premagali. Spomnili smo se tudi vseh, ki so letos bili del naše zgodbe in smo jim napisali zahvale. Učencem, ki so celo šolsko leto vztrajno in skrbno prinašali šolske potrebščine in delali domače naloge ter s tem vsak mesec pridobili pohvalo za skrb in odgovornost, sem se  zahvalila in jih za nagrado peljala v kino, kjer smo si ogledali zanimiv film ter se po filmu posladkali s sladoledom. V četrtek, 20. 6., smo se odpravili na našo zadnjo skupno pustolovščino. Sprehodili smo se do igrišča pri Mladinskem centru, kjer smo imeli srečanje z učenci 2. razreda OŠ Leskovec pri Krškem. Otroci so se igrali družabne igre, poklepetali med seboj in v prijetnem vzdušju preživeli prijeten dopoldan. Nato smo se odpravili na sladoled.

Čisto na koncu lahko rečem, da so vsi učenci 5. č razreda z odliko končali najzahtevnejšo nalogo – pokazali so, da v sebi nosijo vrline, kot so srčnost, prijaznost, sprejemanje drugačnosti, hvaležnost …  Želim si, da jim bodo te vrline popotnica skozi življenje.

Svetlana Jović, razredničarka 5. č razreda