Letošnji slogan Tedna otroka so »Otrokove pravice«. Temu smo v 5. č  namenili posebno pozornost. Vsak dan smo eno uro posvetili različnim aktivnostim. V ponedeljek smo obiskali učence 2. č razreda. Tokrat so nam pogumni drugošolci prebrali pravljico O zajčku, ki ga je bilo strah. Po pogovoru o vsebini pravljice smo skupaj ustvarjali. V torek smo preživeli eno šolsko uro z učenci 4. č razreda. Na igrišču smo se igrali staro igro Jelečkinje, barjačkinje. V sredo smo prinesli igrače in se sprostili ob igranju z njimi. V četrtek smo imeli dve uri odprta vrata za starše.  Skupaj smo se igrali didaktične igre. Petkov pouk sta nam popestrili knjižničarki iz Valvasorjeve knjižnice, in sicer mamici Eve in Dolores. Prebrali sta nam pravljico Lev v knjižnici. Po prebrani zgodbi smo se ozrli na vrline, ki smo jih zaznali v pravljici. Največje navdušenje je bilo, ko je v našo učilnico »vstopil« Maček Muri – maskota krške knjižnice. Nismo mogli verjeti, da je že 25 let, odkar se je nastanil v Valvasorjevi knjižnici. Veseli smo bili tudi knjižnega darila od knjižničark. Komaj čakamo, da knjigi naslednji teden preberemo.

Dan za dnem, ura za uro … in se teden otroka za letos zaključuje …

Mi smo ga zaključili z mislijo:

»Pomembno je, da pri izobrazbi otrokovega uma ne pozabimo na izobrazbo otrokovega srca.«

(Dalai Lama)

Učenci 5. č razreda