Letos že deseto leto zapored NIVEA pomaga otrokom iz socialno šibkejšega okolja na poti do izobrazbe. Tako kot vsako leto, smo se tudi letos udeležili te akcije NIVEA Podarite nam modro srce. Na modra srca so učenci zapisovali svoje želje za lepšo prihodnost. V četrtek, 11.2.2016, pa so nas obiskali kar sami ambasadorji, in sicer znani komik Gorazd Špegel – Gogi in naša znana pevka Nuša Derenda. Kako si predstavljajo prihodnost učenci 1. in 2. razreda, pa je povprašal kar sam Gogi:

• Da bi bila naša srca čista, da se ne bi noben prepiral, da bi bili vsi zdravi in živi. (Zoja 1. a)
  • Da bi se veliko smejali in da bi bili prijatelji. (Jakob 2. a)
  • Da bi se mi v prihodnosti pozdravila roka, da bi se vsi imeli lepo in da bi se imeli radi. (Martin 2. a)
  • Da bi bila naša srca čista kot kristal in da se noben na svetu ne bi prepiral. (Kiara 1. a)
  • Da bi bili vsi zdravi, da bi vsi peli in imeli veliko denarja. (Lina, 2. a)
  • Da bi bilo čim manj prometnih nesreč, da ne bi bili poškodovani in da bi bili veseli, da smo v šoli. (Manca A., 2. a)
  • Da ne bi dinozavri oživeli in da bi bili vsi srečni. (Anže, 1. c)
  • Da bi bilo zelo veliko robotov. (Bor, 1. b)
  • Da bi bilo vse v trgovinah zastonj, da ne bi več plačevali. (Oskar 1. c)
  • Da bi vsi imeli dovolj denarja, da bi si lahko kupili hrano. (Gašper M. 1. a)
  • Da bi bil velik, da bi lahko šel sam v trgovino. (Rožle 2. a)

Valerija Zierer Maver in Marija Gošek