V četrtek, 14.4.2016, je v Kulturnem domu Krško potekala območna revija mladinskih pevskih zborov. Prireditve se je udeležilo 5 zborov iz osnovnih šol XIV.divizije Senovo, Raka, Adama Bohoriča Brestanica, združeni pevski zbor OŠ Jožeta Gorjupa Kostanjevica na Krki in OŠ Podbočje ter  zbor OŠ Jurija Dalmatina Krško. Najbolj zvestim pevkam in pevcem so podelili zlate sončke, ki jih bodo spominjali na devet let prepevanja v šolskem pevskem zboru. Vsak zbor je predstavil tri pesmi, ki smo se jih učili kar nekaj časa. Ob klavirju sta nas spremljala gospod Lucijan in gospa Estera Cetin. Na koncu so zbori skupaj zapeli pesem Zapojmo vsi v en glas pod vodstvom naše učiteljice in zborovodkinje gospe Damjane Mlakar. Poslušalke in poslušalci so lahko uživali v melodije različnega izvora. Zbore je  strokovno ocenjevala gospa Tatjana Mihelčič Gregorčič, precej duhovito pa povezovala gospa Mirjana Marinčič. Vsi nastopajoči upamo, da so poslušalci uživali in mogoče kakšno melodijo “odnesli” s seboj v cvetočo pomlad.

Jerneja Šribar, 8. a