Iskrice v očeh, pričakovanje, hrepenenje, sočutje, tople besede, prijazna dejanja … zaznamujejo naš vsakdan. Ob okrašeni smrečici, prižgani svečki, z nasmehi na obrazih pričenjamo skupni dopoldan v šoli. Usedemo se v jutranji krog … prisluhnemo pravljici, ki nam jo prebere učiteljica ali nekdo izmed nas; izvajamo vaje meditacije in nato odpremo adventni koledar. Vsak dan nas čaka nova, zanimiva naloga. Drug drugemu pišemo skrita sporočila, se igramo družabne igre, se odpravimo na igrišče, v park, si ogledamo božično risanko … Izdelujemo voščilnice, skrbimo za okrasitev razreda in predvsem za to, da nam je lepo. Vsa ta dejanja nam dajo zagon, da sledimo pouku in uspešno opravimo, kar se od nas pričakuje. Z učenci 2. č razreda še naprej krepimo prijateljske odnose. V dvojicah jim beremo pravljice, jim zapojemo pesem, pišemo sporočila. In ob tem smo zelo ponosni. Naši mlajši sošolci so pa navdušeni.  In tako dan za dnem pričakujemo božični večer. Naše očke pa večkrat zaidejo pod smrečico, kjer nas čakajo darila, ki smo jih naredili drug za drugega … in seveda čakamo na nova presenečenja.

Učenci, 5. č