V torek, 15. 9. 2020, smo učenci 7. a in 7. b razreda imeli športni dan (kolesarjenje). Ob 8:20 smo se zbrali pred telovadnico OŠ Jurija Dalmatina Krško. Tam smo se pogovorili o pravilih vožnje, nevarnostih na cestišču, kako reagiramo, če se nam pokvari kolo … Učitelji so nam pregledali kolesa, drugo opremo in nas razdelili v dve skupini. Začeli smo kolesariti proti Globokem. Nasproti Osnovne šole Globoko je gasilski dom, kjer smo imeli malico in daljši počitek. Pot smo nadaljevali skozi Brežice v Krško vas in Malence. Vmes smo imeli več kratkih počitkov, da smo se lahko odžejali. Po krajši vožnji smo se ustavili ob reki Krki in imeli krajši počitek. Tam smo Lina, Ita, Tina in jaz lovile majhne žabice in pupke (majhne žabice z repki). Nam je bilo to zelo zanimivo saj smo pupke videle prvič. Ko smo se odpravljali, smo zgoraj na cesti opazili učence iz Leskovca, ki so prav tako imeli športni dan. Pot smo nadaljevali mimo Pirošice, Cerkelj ob Krki, Črešnjic, Hrastja, Gorice, Drnovega, Breg in se po kolesarski poti odpeljali nazaj do šole. Na poti smo videli veliko lepih konjev in ponijev. Meni je bil izlet zelo všeč in upam, da bo še več takšnih.

Manca Avsec, 7. a