Danes smo se učenci in učenke sedmih  razredov odpravili na pohod po okoliških gričih.  Zjutraj smo se dobili pred šolo, prevzeli vsak svojo malico, oprtali nahrbtnike in jo mahnili proti Sremiču. Vreme nam je bilo kar naklonjeno, saj ni bilo preveč mrzlo. V glavnem smo hodili po cesti, mimo Treh lučk na Sremič. Pri Mizarstvu Dular smo zavili levo in hodili po slemenu do cerkvice Svetega Mohorja. Tam smo imeli postanek za malico. Nato smo se spustili po markirani gozdni poti proti gasilskemu domu v Brestanici. Prečkali smo glavno cesto, šli skozi trg in že se je pot dvigovala proti Rajhenburškemu gradu. Pred gradom smo malo postali in se razdelili v dve skupini. Ogledali smo si grajski muzej, kustosinja pa nam je razlagala o menihih – trapistih. Bilo je zelo zanimivo. Pot smo nadaljevali do lovskega doma, pa zopet skozi gozd v dolino do glavne ceste, ki vodi proti železniški postaji. Še dobro, da smo se do Krškega peljali z vlakom, ker nas bi v nasprotnem kar močno bolele noge.  Preživeli smo šolsko dopoldne v naravi, nadihali smo se svežega zraka in se družili. Bilo je lepo.

Nik Mlakar Metelko, 7. b