16. 3. 2017 smo na OŠ Jurija Dalmatina Krško organizirali šolsko tekmovanje iz znanja iz matematike, Kenguru. Tekmovanje je najštevilčnejše med vsemi ostalimi šolskimi tekmovanji, saj se ga udeležijo tako učenci razredne stopnje, kot tudi učenci predmetne stopnje. Letos se je tekmovanja udeležilo okoli 250 učencev nižje in nekaj manj kot 100 učencev predmetne stopnje. Nekateri učenci, predvsem na predmetni stopnji, se v okviru dodatnega pouka na to tekmovanje pripravljajo celo leto, saj se borijo za uvrstitev na državno tekmovanje in bronasta priznanja, ki jih prejme tretjina vseh udeležencev. Za uspeh na tekmovanju je potrebno predvsem dobro splošno znanje matematike in logično razmišljanje.