V soboto, 16. 9. 2017, sva se jaz in sošolka odločili, da si z ostalimi šolami iz Posavja odideva ogledat Park vojaške zgodovine v Pivki. Obisk je organiziralo Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Krško. Da pa je vse temeljilo na resničnih dogodkih in zgodbah, sta poskrbela slovenska veterana, ki sta bila udeleženca v vojni za Slovenijo. Skupaj smo se učenci OŠ Jurija Dalmatina Krško, OŠ XIV. divizije Senovo, OŠ  Podbočje in OŠ  Koprivnica odpeljali proti Pivki podrobneje spoznat zgodovino osamosvajanja Slovenije. Pred parkom nas je pričakala vodička, s katero smo si najprej ogledali paviljon A, kjer je bilo prikazano življenje v stari državi Jugoslaviji in način življenja vojakov med služenjem v jugoslovanski armadi. Nato smo se sprehodili v drugi paviljon, kjer so bila prikazana originalna cestna in zračna vojaška vozila, ki so sodelovala v vojni za Slovenijo. Videli smo tudi čisto pravo podmornico. Po ogledu je sledilo spektakularno doživetje. Ker je imela vojašnica v Pivki dan odprtih vrat, smo udeleženci imeli možnost vožnje s tankom po neravnem in blatnem terenu. Po zaključku sem spoznala, da smo lahko zelo ponosni na ljudi, ki so v tistem času tvegali svoja življenja, da lahko danes živimo v miru in svobodi.

Hana Habinc, 9. c