V torek, 17. 10. 2017, so se učenci izbirnega predmeta šport za zdravje odpravili v pustolovski park Otočec. Tam so doživeli veliko vznemirljivih trenutkov, ki smo jih ujeli v objektiv … Kaj so doživeli, si lahko ogledate na fotografijah spodaj.

V torek, 24. 10. 2017, so imeli učenci v okviru izbirnega predmeta šport za zdravje možnost obiska pustolovskega parka Otočec. Ker pa je bilo na avtobusu še nekaj prostih mest, smo se lahko dogodka udeležili tudi nekateri ostali učenci. Zbrali smo se po pouku na parkirišču nad šolo in se z avtobusom odpeljali do parka. V njem sta nas pričakala asistenta Rožle in Klemen, ki sta nam podala navodila obnašanja in plezanja. Nadeli smo si pasove in najprej izvedli plezanje na šolski progi, kjer smo izkusili uporabo pasa s pripomočki. Po preizkušnji na krajši progi pa se je začelo zares! Odhiteli smo na proge preverit svoj pogum. Od vseh prog je bila najtežja in najsrhljivejša modra proga, ki se je dvigala 10 metrov visoko in preizkušala naše meje moči. Nekateri smo pred vzponom na njo oklevali, vendar smo se na koncu le odložili iti nanjo. Po koncu proge pa smo bili ponosni nase, saj smo premagali strah in jo preplezali. Nato pa smo, ker smo pokurili veliko kalorij in izgubili veliko energije, odšli kam drugam kot v McDonald’s! Hamburgerji, pomfri, sladoled … To smo se najedli! Po zaužiti hrani smo se odpeljali nazaj proti šoli. O doživeti dogodivščini bomo še zagotovo kdaj govorili, saj je bila nepozabna. Vsem, ki bi radi pokazali svoj pogum ali izkusili kanček strahu pa priporočam obisk parka. Jaz zagotovo grem!

Hana Habinc, 9. c