V petek smo si osmošolci odšli ogledat glavno mesto Slovenije – Ljubljano. Ob 7.15 smo se zbrali na dvorišču pred šolo, si razdelili malico, sedli v avtobusa in se podali proti našemu cilju. Ko smo prispeli v Ljubljano, nas je tam  pričakal naš vodič Urban. Razkazal nam je mesto in nam predstavil zgodovino Ljubljane. Po ogledu smo se napotili proti Operi na ogled baleta Romeo in Julija. Ko je bilo baleta konec, je sledil del, ki smo ga vsi nestrpno pričakovali – prosti čas. Večina je odšla v McDonald’s. Po tridesetih minutah smo se zbrali pri maketi in si odšli ogledat Narodno galerijo, kjer so nam predstavili veliko o zgodovini slik in naših pomembnih slikarjih. Ko je bila ura 15.45, smo odšli na avtobuse, ki so nas varno pripeljali nazaj. Preživeli smo poučen in prijeten dan.

Hana Habinc, 8. c