V četrtek, 18. 2. 2016, se nas je 11 devetošolcev, 2 osmošolca in 1 sedmošolec, ki smo v šolski košarkarski ekipi, odpravilo na polfinale državnega tekmovanja za starejše dečke v Laško. Po prihodu na prizorišče dogajanja smo si najprej ogledali tekmo OŠ Laško in OŠ Vojnik, ki se je končala z rezultatom 53:36. Sledila je slavnostna otvoritev, potem pa smo na parket stopili mi.  Pomerili smo se z ekipo  Osnovne šole Vojnik in jo premagali z rezultatom 53:38. Potem smo igrali še proti domačinom – OŠ Primoža Trubarja Laško. Ta tekma je bila bolj napeta kot prva, a še zmeraj se je končala v našo korist z rezultatom 57:49. Z dvema zmagama smo se uvrstili v finale divizij. Ko smo se vrnili domov, nas je učitelj za nagrado peljal na pico. Seveda pa nam vse to ne bi uspelo brez našega trenerja gospoda Toneta Zakška.

Peter Šiško, 9. a in Andraž Černoga, 9. c

Pa še sporočilo  soigralcu …
Tilen, zelo smo te pogrešali. Borili smo se tudi zate in zmagali.
Tvoji športni prijatelji