V ponedeljek, 18. marca 2019, se je pod okriljem ZPM Krško v prostorih Občine Krško odvijal že 29. občinski otroški parlament občin Krško in Kostanjevica na Krki. Mladim so prisluhnili predsednik ZPM Krško, župana obeh občin, ravnatelji, predstavniki medijev in drugi. Učenci so razpravljali o šolstvu in šolskem sistemu, pred tem pa se udeležili treh poučnih delavnic: o prvi pomoči, ročnih spretnostih in vajah koncentracije. Dva učenca sta bila izvoljena, da bosta zastopala vrstnike obeh občin na nacionalnem otroškem parlamentu, ki bo potekal, 8. aprila 2019, v Državnem zboru RS. Ponosni smo, da je eden izmed njih tudi naš učenec Jan Kuselj iz 8. b. Lepo se zahvaljujeva organizatorjem dogodka ter vsem mladim parlamentarcem, ki ste sodelovali na naših šolskih srečanjih in pripravah na občinski parlament, izdelovali skupen plakat, pisali prispevke in uspešno zastopali našo šolo na občinskem parlamentu. Jan, tebi pa iskreno čestitamo za uspeh in nestrpno čakamo, da te bomo lahko spremljali na televizijskih ekranih v mesecu aprilu.

Mentorici Maja Mirt Jakše in Simona Žarn