V četrtek se nas je skupina osmošolcev in devetošolcev ob 8.30 zbrala pred šolo. Vzeli smo malico in se s kolesi odpravili proti Brestanici, kjer je potekalo državno prvenstvo v velikem kanuju. Ko smo prispeli na cilj, smo se preoblekli in počakali na naša kanuja. Kmalu smo začeli s treningom in nestrpno  pričakovali predtekmovanje, iz katerega je 2. kanu izpadel, 1. kanu, ki so ga sestavljali Val Rožman, Jernej Selak, Tadej Skrbinek, Peter Gričar Vintar, Denis Pašalič Oražen, Mauro Rimc, Nik Sokolovič in  Anže Žičkar, pa je uspešno opravil z vso konkurenco v neregistrirani skupini in osvojil 1. mesto. Po končani tekmi smo veseli odkolesarili proti domu. Fantom iskreno čestitamo!

Danijel Stojanovski, 8. a