V soboto, 19. 10. 2019, sem se s planinci oz. s pohodniki vzpela na Donačko goro.

Ob 8. uri smo se vsi pohodniki zbrali na zgornjem šolskem dvorišču, kjer smo čakali na avtobus. Ni bilo dolgo, ko je avtobus prispel. Vsi smo pohiteli na svoje sedeže in se odpeljali. Sedela sem na zadnjem sedežu z vrstniki. Peljali smo se približno 1h. Vmes je bilo tudi par postankov za pijačo, hrano in stranišče. Ko smo prišli na izhodišče, smo se malo oddahnili nato pa smo pričeli s pohodom. Pot je bila precej dolga, saj smo hodili približno 2 uri, vmes pa so bili tudi krajši postanki. Trasa je bila zelo kamnita in na njej bilo je veliko listja. Komaj sem čakala, da prispemo do koče. Tam smo pojedli malico in imeli zabaven kviz.
Naš zadnji postanek je bil v restavracija v Olimju, nato pa smo prispeli na naš cilj, ki je bil pri šolski kolesarnici.

Ta dan mi je bil zelo všeč in komaj čakam na naslednji planinski izlet.

Zarja Stojanović, 6. b