To leto smo se učenci kot uvod v Teden otroka s sloganom Povabimo sonce v šolo zbrali v Dvorani v parku Krško. Ob 10. uri nas je najprej nagovoril predsednik Zveze prijateljev maldine Krško gospod Vinko Hostar, nato pa še župan mag. Miran Stanko. Program srečanja je povezoval gospod Uroš Brezovšek, podpredsednik ZPM Slovenije, ki se je med drugim pogovarjal tudi z našo prejšnjo ravnateljico gospo Antonijo Glas Smodič. Povedala nam je veliko o svojih začetkih poučevanja in o šolanju v tedanjem času. Bilo je zelo zanimivo. Nato smo se razporedili v tri skupine. V naši skupini smo razglabljali o šoli danes. Bilo mi je všeč, da smo lahko povedali svoje mnenje o stanju na šoli in podali predloge in pobude za spremembe, ki si jih želimo. Nastalo je veliko predlogov: ukinitev NPZ-jev, več športnega in aktivnega pouka, več učenja v naravi … Govorili smo tudi o lastnostih dobrega učitelja in učenca. Po 45 minutah so mentorice predstavile naša razmišljanja, ki smo jih oblikovali v plakat. V drugih dveh skupinah so predstavili šolstvo nekoč in v prihodnosti ter svoje poglede nanj. Pred koncem smo se okrepčali še s piškoti, nato pa smo se kar peš odpravili proti šoli. Na srečanju sem uživala, saj je bila tema pogovora zanimiva, prav tako pa mi je bilo všeč, da sem slišala mnenja drugih.

Eva Prša, 9. a