V nedeljo, 10. 3. 2019, je v Ljubljani na Konservatoriju za glasbo in balet potekala že 8. slovenska glasbena olimpijada, ki jo organizira Glasbena mladina Slovenije. Že sedmo leto zapored se je je udeležila tudi naša šola, ki sva jo letos zastopala Miha Sotošek in Tjaša Mavsar. Na tekmovanje naju je kar nekaj mesecev pripravljala mentorica ga. Damjana Mlakar. Dan je bil razgiban in prepleten s kančkom treme in strahu. Svoje znanje sva morala najprej pokazati pri testu, ki je zajemal slušne primere, šolsko snov, glasbeno teorijo in nekaj vprašanj iz predpisane literature. Sledil je pevski del, kjer sva morala zapeti slovensko pesem. Tretji del tekmovanja sta bila a-vista ritem in melodija, po moje najtežji in najbolj stresen del tekmovanja. Na koncu pa sva predstavila svojo avtorsko skladbo. Mihova skladba je nosila naslov Gruntam, gruntam, ki jo je izvedel s petjem in igranjem na trobento ob spremljavi ge. Špele Avsenak na klavirju in Tjaše Mavsar na cajonu. Moja skladba pa je izraz svobode, ki ti jo da lahko samo umetnost, zato sem jo tudi naslovila primerno vsebini: Svobodna pesem; odigrala sem jo na violini, na klavirju pa me je spremljal moj brat Martin Mavsar, učenec 5. a razreda OŠ Krško. Sledil je najhujši del dneva: čakanje na rezultate in njihova razglasitev. Najini rezultati so bili odlični, saj je Miha osvojil srebrno priznanje,  jaz pa zlato priznanje in četrto mesto. Ti dosežki so dokaz, da so se vse dodatne ure, ki sva jih preživela v glasbeni učilnici, tudi med počitnicami, močno obrestovale.

Tjaša Mavsar, 9.a