V ponedeljek, 16. 3. 2020, je šola začasno zaprla svoja vrata zaradi izvajanja ukrepov za preprečitev širjenja nalezljive bolezni COVID19. Vse nas, tako učitelje kot tudi starše in otroke, »preletavajo« različni občutki. Vsi se sprašujemo, kaj sedaj? Še prejšnji teden smo bili vsi leteči, sedaj pa se je dobesedno življenje ustavilo. Če pogledamo nastalo situacijo z dobre strani, otroci  preživljajo več časa zunaj, v naravi. Temu strmimo tudi učiteljice podaljšanega bivanja, ki vsakodnevno objavljamo »gradivo« za podaljšano bivanje. Gradivo zajemajo predvsem sprehodi v naravi, opazovanje le-te, plesi, poslušanje pravljic, meditacijo, pomoč staršem pri pripravi kosila, reševanje križank, rebusov, risanje senc in pa tudi ustvarjanje. Učenci veselo ustvarjajo in preživljajo sončne dneve zunaj, več pa povedo slike, ki so nam jih poslali in si jih lahko spodaj ogledate.

Podaljšano bivanje, učiteljica Mateja Cizerle