V ponedeljek, 16. 9. 2019, smo se udeležili evropskega tedna mobilnosti. Odpravili smo se na sprehod do starega mestnega jedra skupaj z gibalno oviranimi učenci Mihajla Rostoharja in njihovimi učitelji. Najprej smo se zbrali v telovadnici njihove šole, kjer smo se spoznali. Tam smo tudi lahko preizkusili voziček, ki ga ti učenci uporabljajo. Skupaj smo odšli na sprehod. Na sprehodu je bilo zabavno, zanimivo. Opazili smo nekaj ovir na cestah in pločnikih, ki niso ovira le za osebe v vozičkih, vendar tudi za slabovidne ljudi. Bili so nas veseli in tudi sprehod nam je bil zanimiv. Veseli smo bili tudi sladoleda, ki smo  ga dobili od gospe podžupanje. Zoja, Lucija in Klara so dale izjavo za televizijo. Vsi skupaj smo se še pred občino fotografirali. Med potjo smo se učenci tudi peljali v invalidskem vozičku in vsaj malce dobili občutka, kako je, če ne moreš hoditi sam. Ko smo prispeli nazaj v šolo, so nas učiteljice OŠ Mihajla Rostoharja počastile s sokom in piškoti. Nato smo se lahko še igrali. Sledil je odhod v šolo.

Mija, Jovana, Žiga, Zoja, 5. č