V torek, 21.6.2016, smo se učenci 1. b razreda odpravili na izlet z vlakom. Obiskali smo podružnično šolo Sava pri Litiji. Celo leto smo z njimi sodelovali pri njihovem projektu Raziskujemo preteklost s Sovico Oko. Babice in dedki so nas obiskovali v šoli in nam pripovedovali o življenju nekoč, prinašali stare predmete, kazali stare slike in nas učili že malce pozabljenih ročnih spretnostih. Bilo je zelo zanimivo in poučno. To sodelovanje pa smo danes popestrili z druženjem na njihovi šoli, kamor smo povabili tudi naše babice in dedke. Komaj smo dočakali vožnjo z vlakom, malicali takoj, ko smo prispeli in se peš odpravili do njihove šole. Najprej so nas v telovadnici sprejeli, nam zaigrali kratko pravljico Sovica Jokica, nato pa smo se odpravili na bližnje igrišče, kjer so nas pričakali njihovi dedki in babice in obložena miza dobrot. Veliko smo se igrali, imeli srečelov, prejeli pa smo tudi zahvale za sodelovanje, tudi naši stari starši. Dan je bil tako vznemirljiv, da so nekateri na vlaku kar zaspali. Za nami je čudovita izkušnja, sprejeli so nas zelo toplo, pozdravit nas je prišel tudi ravnatelj OŠ Litija. Spoznali smo, kako je lahko življenje bogato tudi v majhni vasi, v majhni šoli, kjer imajo veliko manj kot mi. Iz srca hvala vsem babicam, dedkom, učiteljem, ravnatelju in učencem s PŠ Sava.

Prvošolke in prvošolci