V petek ,22.1.2016, je Zveza prijateljev mladine Krško organizirala strokovno ekskurzijo v Ljubljano. Udeležilo se je je 9 učencev naše šole. Ob 7. uri smo se zbrali na glavni avtobusni postaji. Skupaj s predstavniki učencev z osnovnih šol dr. Mihajla Rostoharja Krško, Brestanica, Raka, Podbočje, Senovo, Koprivnica in Blanca smo si ogledali slovensko hišo demokracije. V njej delujeta državni svet in državi zbor. Pozdravil nas je predsednik državnega zbora, gospod Milan Brglez. Predstavili so nam zanimivo fresko v preddverju Državnega zbora. Vstopili smo tudi na balkon v veliki dvorani in si z zanimanjem ogledali prostor, ki ga sicer lahko vidimo na televiziji. Ogledali smo si tudi razstavo ob 25. obletnici plebiscita. Po končanem obisku smo se sprehodili do Čopove ulice, kjer smo imeli nekaj prostega časa. ZPM Krško se zahvaljujemo , ker nam je omogočila obisk parlamenta. S to poučno ekskurzijo smo razširili znanje, ki smo ga osvojili pri pouku.

Patricija Hribšek, 8.c in Lina Buršič, 9.c