V petek, 22. 12. 2017, smo učenci OŠ Jurija Dalmatina Krško šolski dan preživeli malce drugače. Po malici se je oglasil naš šolski radio Nuklear. Učenci so v mislih obudili spomin na prihajajoči državni praznik, ki ga bomo praznovali 26. decembra, dan samostojnosti in enotnosti. Učenka Tinkara je zapisala: Slovenija je moja domovina. Imamo lepe gore, morja in vasi. Všeč mi je zgodovina Slovenije in njene lepote. Rada imam svojo domovino, v njej se počutim dobro in varno. To pa še ni vse … Obiskali so nas tudi najmlajši iz Vrtca Krško. Za njih smo odigrali igro Igrače imajo najraje otroke. Navdušeni so povedali, da jim je bila praznična igrica všeč. Ob koncu smo jim zaželeli lepe praznike in jim dali sladki bonbonček. No, to pa še ni vse, sledi … najslajše. Bili smo zelo pridni, vsi, tako učitelji kot tudi učenci, skozi vse leto, saj nas je obiskal Božiček. Zelo smo ga bili veseli. Zaželel nam je lepe praznike in seveda, tudi darilce smo prejeli. Hvala! Vsem vam želimo vesele, mirne in polne zadovoljstva praznične dni. Preživite jih s tistimi, ki vam pomenijo največ in so vedno, tu, samo za vas! Srečno!!!

Bernarda Kunej

Učenci skupine PB 10 smo si decembrske dneve popestrili z različnimi dejavnostmi. Izdelovali in pisali smo voščilnice prijateljem iz drugih držav. Nestrpno smo pričakovali pošto vrstnikov. Ustvarjali smo izdelke, ki bodo popestrili praznične mize. Učenci so pripravili plesne točke. Predstavili so se tudi s petjem. Uživali so v kuharski delavnici, kjer so se izkazali kot pravi mojstri. In zdaj odhajamo na zaslužene počitnice.

Svetlana Jović