V ponedeljek, 22. 5. 2017, smo se učenci petih razredov odpravili na kolesarski izlet po domači pokrajini. S seboj smo imeli svoja kolesa in čelade. Zjutraj smo se odpravili do Velike vasi. Ko smo prišli, smo pojedli šolsko malico ter odšli na ogled Mlina Katič. Peljali smo se mimo travnikov in nato prišli do Velikega  Podloga, kjer nam je učiteljica 5. b razreda pokazala star vodnjak, ki je imel na enem koncu vedro, na drugem pa vodnjak. Po končanem ogledu smo kolesarili do Drnovega, kjer smo si ogledali rimske grobnice ter nekdanje pristanišče Neviodunum. Nato smo se s svojimi kolesi brez postankov odpeljali do šole. Ko sem prišla domov, sem bila vesela, da mi je uspelo kolesariti celih pet šolskih ur.

Ilaria Stopar, 5. č