V sredo, 24.5.2017, smo imeli učenci in učenke sedmih razredov športni dan – kolesarjenje po Posavju. Dobili smo se ob osmih pred šolo in preverili, ali imamo vse potrebno za na pot. Nato smo formirali kolono, katere vodja je bil učitelj Tone. Na krškem mostu smo zavili v smeri proti nuklearni elektrarni. Kolesarili smo skozi vasi Spodnji Stari Grad, Pesje, Zgornji Obrež, Gornji Lenart, Trebež, Glogov Brod, Dečno selo in Mali Vrh vse do osnovne šole Globoko, kjer smo imeli daljši počitek z malico. Nato smo se odpravili proti Brežicam skozi vas Cundrovec in Črnc vse do policijske postaje v Brežicah. Tam smo si ogledali orožje, ki ga policisti uporabljajo v boju proti zločincem,  in pripore. Prikazali so nam tudi, kako šolan policijski pes opravlja svoje delo. Vreme nam je bilo naklonjeno, tako da je bilo kolesarjenje po Posavju prijetno, obenem pa tudi poučno.

Nik Mlakar Metelko, 7. b